„Човекът оркестър“, който владее 25 музикални инструмента показа умения пред децата на Брестник

0
397

Христо Коритаров е един от емблематичните калоферски музиканти. Участвал е като един от талантите в „Шоуто на Слави“, където впечатли сценаристи и зрители с дарбата си да свири на 25 духови инструмента.

Владее перфектно тромпет, кларинет, гайда, саксофон, зурна и всички свирки, дудуци и двуянки, които му попаднат в ръцете.  Притежава няколко чифта кавали и устни хармоники. В дома си има богата колекция от музикални инструменти, които днес често използва в изявите и звукозаписната си дейност.

„Човекът оркестър“ демонстрира пред учениците от ОУ „Васил Левски“ село Брестник 11 музикални инструмента.

Малчуганите имаха възможността да чуят и усетят таланта на Христо Коритаров и да се докоснат до музикалните инструменти.

 

 

 

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Въведете коментар!
Please enter your name here