Тази сутрин край 322-ия километър на автомагистрала „Тракия“, малко преди отбивката за Карнобат в посока Бургас, стана тежка верижна катастрофа с участието на 6–7 автомобила, според свидетели. Всички превозни средства останаха разпръснати в трите ленти на движение, което доведе до тотално спиране на трафика и над 5‑километрови колони от изчакващи шофьори.

Няма официална информация за пострадали, но по данни на институциите засега не се съобщава за пострадали хора – говорим само за материални щети по колите. На мястото са пристигнали полицейски екипи, които регулират движението и очакват представителите на АПИ за пълно разчистване на пътното платно.

Агенция „Пътна инфраструктура“ е наложила ограничения: при км 311 и км 323 движението в посока Бургас се извършва в аварийната лента, а преминаването на тежкотоварни автомобили над 12 т е забранено между км 289 и км 359. Обходният маршрут е: пътен възел Зимница – път I‑7 – Зимница – път I‑6 – Лозенец – Карнобат – Айтос – Ветрен.

Опашките от автомобили достигат до 20 км, създавайки сериозни затруднения за летовниците, насочващи се към Южното Черноморие в горещите над 33 °C условия.

Шофьорите се призовават да се движат с повишено внимание, да спазват ограниченията и да обмислят алтернативни маршрути – особено преподавателите на пътна безопасност и летовниците към морето.

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Въведете коментар!
Please enter your name here