Милко Михалков и Веселин Георгиев от Клуба по пара и делтапланеризъм в Перник са хората, открили Сашко, който изчезна преди 9 дни.
Милко и Веселин от първата нощ са след доброволците, които издирваха Сашко. Те и всички други, които се включиха в търсенето показаха съпричастността на българите към чуждата болка.

Пред медиите току-що двамата спасители обявиха, че отказват от наградата от 100 000 лв., която обяви бащата Александър Цветанов. Те казаха, че много хора са участвали в издирването и имат принос, те просто са имали късмета първи да видят
Сашко. Клубът по делтапланеризъм и планинските спасители си разделили района на квадранти и са претърсвали щателно. Сашко е намерен на 7 км от мястото на изчезването.
Веско видял детето пръв.
„Не можах да повярвам. Гледах го, докато не помръдна и тогава се втурнах,“ разказа той.
Милко каза, че детето е герой. Само е оцеляло толкова дни сред природата.
„Не спекулирайте, че е бил отвлечен и после
оставен тук. Сам се е борил и е оцелял.“
„Ние пари не искаме, даваме ги на вас, медиите“, заявиха те пред журналистите.
Полицията в Перник даде брифинг с информация за намирането на Сашко, който изчезна преди 9 дни.