Състезателите на БК Първенец записаха впечатляващо представяне на държавното първенство по бокс, откъдето се завърнаха с два златни и два сребърни медала.

Петима боксьори представиха клуба на ринга – Цветелин Трингов, Руслан Андрущенко, Емил Ангелов, Мартин Димитров и Максим Михайлов.

Още в първия ден жребият противопостави Цветелин Трингов и Руслан Андрущенко в тежък вътрешен двубой, след който Цветелин отпадна рано от надпреварата.

Руслан Андрущенко обаче продължи уверено напред. След серия от тежки срещи той демонстрира силен характер, отлична подготовка и заслужено спечели златния медал в категория до 42 кг, превръщайки се за втори път в шампион на България.

С много техника и красива игра се отличи и Емил Ангелов в категория до 46 кг. След оспорван финал той се окичи със сребърен медал.

Голямата изненада за БК Първенец бе Мартин Димитров в категория до 57 кг. Въпреки че тренира бокс едва от половин година, младият състезател достигна до финала и спечели сребърно отличие.

Безапелационен на ринга бе и Максим Михайлов в категория до 60 кг. Той показа огромна воля и шампионски дух, а на финала отказа още в първия рунд представител на националния отбор, за да заслужи титлата шампион на България.

С представянето си боксьорите на БК Първенец доказаха, че зад успехите стоят много труд, дисциплина и сериозна подготовка, а отличията са заслужена награда за усилията им.

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Въведете коментар!
Please enter your name here