Окръжна прокуратура-Пловдив наблюдава досъдебно производство като предметът на разследване по делото се отнася до евентуално разгласяване на информация, представляваща държавна тайна – престъпление по чл. 357 ал. 1 от НК.
На 08.07.2024 г. при операция на Териториална дирекция Национална сигурност – гр. Пловдив съвместно с Окръжна прокуратура-Пловдив са задържани две лица, заподозрени в разпространение на информация, представляваща държавна тайна.
По отношение на задържаните се преценяват доказателствата с оглед евентуално повдигане на обвинения.
Вчера в централата на градската организация на БСП бе задържан председателят на Национално движение „Русофили“ – Пловдив Златомир Дьовленски.
От офиса на движението са били иззети и документи. Все още няма яснота защо е арестуван Дьовленски.
Вторият задържан е Иван Гълъбов. Допреди 5-6 години той е бил член на БСП. Гълъбов е от Пловдив, съобщи за БЛИЦ депутатът от БСП и секретар на Парламентарната група Иван Петков-Бебето.